NASZE KURSY

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikuj

 

 

 

 

TWORZENIE GIER WIDEO - GDS

 

 

OPIS KURSU: GDS to kurs zawodowy przeznaczony dla osób, które wcześniej nie miały, lub miały niewielką styczność z tworzeniem gier wideo, a chcą się tym zajmować profesjonalnie. Naszym głównym celem jest przekazanie wiedzy, która pozwoli absolwentom na postawienie pierwszych, samodzielnych kroków w tej branży, a w przyszłości podjęcie pracy w jednym ze studiów, lub jako twórca niezależny. Jednym z wielu atutów tego kursu jest najwyższy w Polsce poziom kadry prowadzącej zajęcia. Niemal wszyscy wykładowcy mają co najmniej dziesięć, a w niektórych przypadkach ponad dwadzieścia lat doświadczenia zdobytego w najlepszych studiach produkcyjnych w kraju i za granicą, a przekazywana przez nich wiedza ma charakter czysto praktyczny. Wszyscy też są aktywnymi pracownikami branży. Kurs skierowany jest do osób, które chcą zajmować się w przyszłości projektowaniem gier bądź programowaniem albo grafiką lub też produkcją. Zajęcia trwają od listopada danego roku do października roku następnego. Zjazdy odbywają się w Warszawie dwa razy w miesiącu i trwają cały weekend. W sumie program obejmuje niemal dwieście godzin wykładowych i warsztatowych. W lutym, kwietniu, lipcu oraz sierpniu, w przerwach od zajęć uczestnicy poświęcają czas na pracę nad grami, które przygotowują w ramach kursu.

 

 

PROGRAM KURSU: Program obejmuje przekrojową wiedzę na temat procesu produkcji, począwszy od
stworzenia wstępnej koncepcji gry przez jej implementację, aż po działania marketingowe i sprzedaż. Uczestnicy stopniowo zdobywają praktyczne umiejętności, na bazie których pracują w niewielkich zespołach nad własnymi projektami. W trakcie kursu każdy z uczestników weźmie udział w przygotowaniu od podstaw czterech gier. Naszym celem jest przekazanie wiedzy, która pozwoli na postawienie pierwszych, samodzielnych kroków w tej branży, a w przyszłości podjęcie pracy w jednym ze studiów, lub jako twórca niezależny.
W ramach zajęć uczestnicy zapoznają się m.in. z takimi zagadnieniami, jak: animacja w grach, bizdev i publishing, budżetowanie produkcji, creative direction, F2P i monetyzacja, finalizacja graficzna, grafika 2D, gry AAA, gry casual, gry mobile, gry indie, kierownictwo artystyczne, lokalizacja gier, mocap w grach, narzędzia do game designu, outsource, podstawy marketingu & PR gier, podstawy programowania gier, podstawy projektowania gier, prawo autorskie, własność intelektualna i licencje, projektowanie fabuł, projektowanie interfejsów, projektowanie poziomów, projektowanie walki, prototypowanie, rola producenta w zespole, testy i kontrola jakości, tworzenie modeli postaci 3D, tworzenie modeli środowiskowych 3D, silniki - rodzaje i zastosowanie, udźwiękowienie gier, VR w grach, warsztat twórcy gier.
W trakcie kursu każdy z uczestników weźmie udział w przygotowaniu od podstaw czterech gier. Zwieńczeniem kursu jest prezentacja dopuszczonych przez wykładowców prototypów gier przed profesjonalnymi publisherami, co może zaowocować podpisaniem kontraktu na wydanie gry.

 

 

WYMAGANIA: Na potrzeby tworzenia gier w ramach kursu, uczestnicy są dzieleni na niewielkie, kilkuosobowe zespoły. W każdym z zespołów musi się znajdować przynajmniej jeden programista, jeden grafik i designer. Dlatego w zależności od specjalności jaką dana osoba chce się w przyszłości zajmować mamy nieco inne wymagania:
programiści - dobra znajomość przynajmniej jednego języka programowania, mile widziane doświadczenie w C#
graficy - dobra znajomość przynajmniej jednego profesjonalnego programu graficznego 2D i/lub 3D (Photoshop, Ilustrator, 3D Max, Maya, itp.)
producenci - brak twardych wymagań, mile widziane doświadczenie w organizacji procesów, wydarzeń, logistyce, itp.
designerzy (projektanci) - brak twardych wymagań, mile widziane osoby z doświadczeniem pisarskim oraz fani gier planszowych :-)

 

 

NAJBLIŻSZY PLANOWANY TERMIN: Listopad 2018 - Październik 2019

 

CENA: Istnieją trzy warianty płatności do wyboru:

  • 12 x 490 zł / miesiąc (wszystkie miesiące), czyli 5880 zł
  • 8 x 735 zł / miesiąc (tylko miesiące, w których prowadzone są wykłady), czyli 5880 zł
  • 5660 zł płatne z góry

 

 

 

 

Aplikuj

 

 

 


 

 

NASZE KURSY
 

Oferujemy dwa rodzaje kursów: tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem gier lub nie mają dużego doświadczenia na tym polu - to kursy oznaczone GDS. Z kolei kursy GDS PRO skierowane są dla pracowników branży z dużym doświadczeniem oraz osób posiadających już wiedzę w zbliżonej dziedzinie, a ich ukończenie pozwala na osiągniecie statusu wysoko wykwalifikowanego specjalisty.

 
 

Roczny kurs skierowany do osób, które wcześniej nie miały do czynienia z tworzeniem gier wideo. Obejmuje przekrojowo zagadnienia niezbędne do rozpoczęcia pracy w tej branży. UWAGA: uzależnia od gamedevu :-)

Ponad trzymiesięczny kurs przygotowujący profesjonalnych animatorów ze specjalizacją tworzenie gier. W programie oprócz rozbudowanych zajęć praktycznych, unikalna możliwość wzięcia udziału w sesji mocapowej.

Pięciotygodniowy kurs zawodowy adresowany do osób pragnących w przyszłości zajmować się organizowaniem i koordynowaniem procesu produkcji gier wideo. Program obejmuje liczne warsztaty i ćwiczenia praktyczne.

Jedenasto tygodniowy, zaawansowany kurs z zakresu wystąpień publicznych skierowany do osób prowadzących prezentacje podczas imprez branżowych, pracowników działów marketingu, ewangelistów i innych, którzy chcą się dowiedzieć jak porwać tłumy.

circle gray
Marketing dla indie deweloperów - GDS

Kurs obejmujący kompleksową wiedzę z zakresu marketingu gier, począwszy od przygotowania strategii komunikacji, poprzez szczegółowe planowanie harmonogramu, aż po przydatne sztuczki i triki pomagające w realizacji działań promocyjnych.
UWAGA: KURS W PRZYGOTOWANIU.

 

 

 

 

 

 

NASI PARTNERZY

11bitStudiosLOGOmocapPIXEL